DORADCA KLIENTA

GDZIE NAJTANIEJ WYMIENIĆ WALUTĘ?

14 SIERPNIA 2018

Światowy rynek walutowy warty jest 5,4 biliona dolarów… dziennie! Podczas transakcji wymiany stajemy się jego bezpośrednimi uczestnikami i podobnie, jak wszystkie pozostałe osoby oraz instytucje, które biorą udział w aktywnej wymianie, chcemy uzyskać najkorzystniejsze w danym momencie ceny. Dzisiejsze technologie oraz rozwiązania w dużym stopniu to ułatwiają. Dowiesz się, jak dokanać wymiany walut w najtańszy sposób.

gdzie najtaniej mozna wymienic walute

Od cinkciarza na ulicy poprzez kantor do wielu walut na jednej karcie

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wymiana dewiz na ulicy była w Polsce czymś normalnym. Po przemianach ustrojowych przenieśliśmy się do kantorów, które przez dwie dekady były i nadal są jednym z głównych miejscem zakupu lub sprzedaży walut.

Wartości walut zmieniają się w czasie rzeczywistym, kantor korzysta natomiast z codziennego fixingu NBP lub sam ustala kursy, które z zasady są korzystne głównie dla jego właściciela, a nie dla klientów. Gra rozchodzi się o spread, czyli różnice pomiędzy ceną kupna i sprzedaży danej waluty. Z całą pewnością spotkałeś się z tym, że na lotniskach, dworcach i w punktach turystycznych wspomniany spread przy wymianie euro lub dolara może wynieść nawet kilkadziesiąt groszy. Kantor kupuje od Ciebie EUR np. za 4,20 zł a kolejnemu klientowi sprzedaje je za  4,50 zł na czym sporo zarabia.

Na płynnych rynkach głównych walut  spread jest zdecydowanie mniejszy. Czemu więc z tego nie skorzystać? Oczywiście masz taką możliwość i sporo kierunków pozwalających na ograniczenie kosztów wymiany waluty.

Kantory internetowe poważną konkurencją dla standardowych kantorów

Zmieniając tradycyjny kantor na kantor internetowy zyskujesz przede wszystkim notowania walut w czasie rzeczywistym oraz zdecydowanie węższy spread wynoszący zazwyczaj kilka groszy. Dzięki temu, wspomnianego w powyższym przykładzie EUR nie kupiłbyś za  4,50 zł, ale nawet o 15 groszy taniej, a sprzedał za 4,32 zł.

W Polsce funkcjonuje obecnie wiele kantorów internetowych oferujących nawet własne karty walutowe, pozwalające na dokonywanie płatności zagranicą. Siła tychże kantorów stała się na tyle duża, że tradycyjne banki zaczęły czuć rosnącą presję i same wprowadzają własne kantory dostępne dla klientów detalicznych (wcześniej bowiem spready przy przewalutowaniach często wynosiły więcej niż w tradycyjnych kantorach).

W tym momencie bez większego problemu możesz w kantorze walutowym założyć rachunek obsługujący główne waluty z wydaniem karty do każdej z nich lub z jedną kartą obsługującą wiele walut. Alternatywą są również systemy dające dostęp do spreadów zbliżonych z rynku międzybankowego (bez pośredników zarabiających na różnicach kursowych) – przykładem takiego rozwiązania jest karta Revolut.


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10827 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
25263 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
14436 zadowolonych Klientów