DORADCA KLIENTA

CZY LAST MINUTE SIĘ OPŁACA?

3 SIERPNIA 2018

Został ostatni miesiąc wakacji. Wiele osób dopiero teraz organizuje wyjazdy. Jednym z rozwiązań jest skorzystanie z promocji typu last minute. Mają one swoich fanów oraz przeciwników. Zanim udasz się do biura podróży, dowiedz się, czy last minute się opłaca.

czy wakacje last minute sie oplacaja

Dla kogo są oferty last minute?

Wakacje last minute rządzą się swoimi prawami. Jest to urlop planowany na ostatnią chwilę. Tydzień przed wyjazdem często nie wiesz gdzie wyjeżdżasz, z jakiego lotniska i na ile dni. Nie znasz również dokładnej ceny ani standardów hotelu. Jest to pewne ryzyko, ale często warto je podjąć. Wyjazdy last minute są idealnym rozwiązaniem dla singli, par, freelacerów i osób, które nie muszą wcześniej planować urlopu. Często wycieczki tego typu mają bardzo ograniczoną liczbę miejsc. Odpadają zatem wyjazdy z dużym gronem znajomych, a czasem nawet z dziećmi. Mimo wymienionych wcześniej cech, sporo osób lubi ten sposób, ponieważ pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, poznać ciekawe miejsce, otworzyć się nowe. Czasami okazuje się, że trafiamy do hotelu o bardzo wysokim standardzie, jednocześnie płacąc niską cenę.

Gdzie zamówić wycieczkę?

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz oferty last minute? Rozwiązań jest kilka. Pierwszym z nich jest po prostu znalezienie takiej oferty w biurze podróży. To nic trudnego. Duże biura często wyprzedają swoje oferty w ostatniej chwili, szczególnie gdy zostanie kilka wolnych miejsc. Nie musisz nawet wychodzić z domu, wystarczy wejść na strony internetowe takich firm, jak:

  • Itaka,
  • TUI,
  • Rainbow Tours,
  • Neckermann.

To oczywiście wyłącznie przykładowe miejsca. Dodatkowa opcja to porównywarki oraz wyszukiwarki ofert wakacyjnych. Ich zadaniem jest zebranie i pokazanie na stronie internetowej ciekawych ofert wyjazdów różnych firm. Rezerwacji oraz płatności dokonujemy wówczas przez pośrednika. Pamiętaj, że wycieczki last minut czasami pojawiają się na kilka minut, zatem należy zachować czujność, aby złapać najlepszą okazję. Do szukania promocji na wycieczki może w tej chwili użyć nawet specjalnych aplikacji mobilnych.

Przeczytaj opis wycieczki i regulamin

Oferty last minute mogą być bardzo zróżnicowane. Niektóre tanie oferty obejmują pełne wyżywienie tzw. all inclusive, inne wyłącznie śniadania, a kolejne wyżywienie HB, czyli śniadania oraz obiadokolacje. Zwróć uwagę na to, co obejmuje początkowy koszt i ile nocy spędzisz w danym hotelu. Po wnikliwej analizie może okazać się, że wyjazd, który kosztuje 800 zł jest najdroższym wyborem. Dlaczego? Koszty mogą nie pokrywać kosztów: wyżywienia, przelotu lub bagażu rejestrowanego czy opłaty klimatycznej. Wiemy, że reklamy kuszą, ale nie warto ulegać namową zbyt pochopnie. Bądź ostrożny i zadawaj dużo pytań, aby mieć pewność, że dokonałeś słusznego wyboru.

Kiedy jest najtaniej?

Największe obniżki cen są dostępne od maja do połowy czerwca. Mowa tutaj o opcjach przedsezonowych. Dla młodych osób oraz rodzin, które nie posiadają dzieci w wieku szkolnym to dobry termin, aby zaoszczędzić. Przy okazji można uniknąć tłumów i największych upałów. W tym terminie polecamy na wyjazd takie miejsca jakie: greckie wyspy, wyspy Kanaryjskie, Chorwacja. Wolisz egzotyczne miejsca takie jak np. Kenia, Dominikana czy Chiny? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się w podróż nawet zimą, czy w marcu. Warunki pogodowe z pewnością Cię nie zawiodą.

Czy last minute się opłaca?                       

Obniżki last minut mogą sięgać nawet do 70%. Na największy rabat możemy liczyć, w sytuacji, gdy zostaną np. dwa wolne miejsca na konkretny turnus lub kiedy wykupujemy wycieczkę dzień przed wyjazdem. W sytuacji, w której możemy pozwolić sobie na spontaniczność i brak planowania, oferty last minut mogą okazać się dobrym i opłacalnym rozwiązaniem. Pamiętaj, że wsą one pełnowartościowym produktem.

Znalazłeś korzystną ofertę last minute, ale nie odłożyłeś takie sumy? Nie musisz rezygnować z urlopu marzeń. Skorzystaj z porównywarki pożyczek i wybierz wsparcie finansowe, które odpowiada Twoim wymogom.


Tekst: Aleksandra Klement


Zapraszamy Cię do naszej grupy na Facebooku: Promocje finansowe, na których zarobisz.

Publikujemy w niej informacje na temat najbardziej opłacalnych promocji finansowych na rynku. Dokładnie analizujemy oferty i tłumaczymy co zrobić, aby na każdej promocji tylko i wyłącznie skorzystać.

Dołącz do grupy, a wszystkie oferty znajdziesz w jednym miejscu i zawsze będziesz na bieżąco z najkorzystniejszymi promocjami!


Zapisz się do naszego newslettera!
Wyślemy Ci wiadomość tylko wtedy, gdy na rynku pojawi się PRAWDZIWA OKAZJA. Dzięki niej zaoszczędzisz bądź powiększysz swoje oszczędności. Warto!

POWIEDZ NAM, CZEGO SZUKASZ A ZNAJDZIEMY DLA CIEBIE NAJLEPSZĄ OFERTĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ ODDZWONIMY DO CIEBIE!

W CONFRONTERZE MASZ WIELE SPOSOBÓW NA ZARABIANIE

PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
PORÓWNAJ NAJLEPSZE LOKATY
10827 zadowolonych Klientów
NA KONCIE BANKOWYM
ZACZNIJ ZARABIAĆ
NA KONCIE BANKOWYM
25263 zadowolonych Klientów
NAJTAŃSZY KREDYT
WYBIERZ
NAJTAŃSZY KREDYT
14436 zadowolonych Klientów